Mrazení - Recenze

12. října 2011 v 18:32 | NαΣn$i S€uτ▲ |  Recenze knih
Mrazení (Shiver)
Maggie Stiefvater
Nakl. ArgoDějová linie je jednotná, občas z pohledu jednoho ze dvou hrdinů(obvykle Sama) nahlédneme do minulosti. Hned na začátku se dočteme o události, která odstartovala celý příběh.
Ve vyprávění se střídají hlavní hrdinové Sam Roth a Grace Brisbaneová. Na začátku každé kapitoly je napsaná teplota vzduchu, která v danou dobu byla, protože je pro Sama a jemu podobné rozhodující.
Zjistíme, že malou Grace stáhla z houpačky smečka vlků, mezi nimiž byl i Sam. A ten jí také, po tvrdém boji ve vlčí hlavě zachránil. Šest let Grace strávila fascinací nad těmito okouzlujícími stvořeními, ale především nad jejím vlčím zachráncem se žlutýma očima.
A jak už to tak bývá, shledali se(jak jinak), a to úplnou náhodou(nebo to byl osud?).
V lese v Mercy Falls vlci zabili studenta ze střední, Jacka Culpepera. Měli ovšem tu smůlu, že to udělali zrovna jemu, protože jeho otec Tom Culpeper vůči tomu rozhodně nebyl tolerantní.
A co se nestalo, muži z města se vydali vlky postřílet.
Grace se o tom dozvěděla od Jackovy sestry Isabel, a okamžitě uháněla ve svém starém autíčku, které podezřele připomíná Bellin Chevrolet Chevy, zachránit svého vlka.
Co se týče stylu, kterým autorka píše, mám jen jedinou výtku. Jsou to středoškoláci, paní Stiefvaterová! Tak proč mluví jako univerzitní profesoři?
Mně se teda Mrazení extrémně líbilo, a jeho pokračování snad ještě víc. Pamatuju si, že jsem tu modrou knížečku četla pořád a pořád dokola.
Pořád patří ke špičkám v mojí knihovně, a pochybuji, že se to někdy změní.
Obálka je navíc(velké +) n. a. p. r. o. s. t. o. dokonalá. Krásnější jsem fakt nikdy neviděla.
Okay, chápu, že už to nemůžu déle protahovat, takže hodnotím body.
Dávám 9/10
Nevím, co bych vytkla - ale druhý díl se mi líbil ještě víc, takže tady musím jí malinko dolů.
Vřele doporučuji.

Plus: originální obal.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama