Hokus pokus o fejeton

7. dubna 2013 v 10:00 | nAΣnsi Seuτa |  Fejetony


Musím říct, že školní focení nebylo mou oblíbenou disciplínou ve škole, která se stala nemilosrdným bojištěm o popularitu. Nejsem si tak docela jistá, zda to bylo způsobeno faktem, že nejsem moc fotogenická bytost (a tvářit se jako stará svraštělá kedlubna v sedmi letech přestává být roztomilé), nebo proto, že učitelka, hubená věčně zamračená osoba s vlastním nepochopitelným smyslem pro humor, vykazovala známky nezájmu. Jenom já jsem jí bránila v soutěži o nejlepší kedlubnu.
I přesto neúnavně provolávala "Úsměv, vyletí co?" A třída, mylně se domnívajíc, že jde o test inteligence, se stejnou vervou odpovídala: "PTÁČEK!"
Fotograf byl existence zlomyslná, neboť tiskl tlačítko spoušti vždy v momentě, kdy jeden - nebo v lepším případě více lidí - z nás mrkal. Mýma zkušenějšíma, dnes už patnáctiletýma očima, vypadáme na každé fotce minimálně z prvního stupně jako parta zhulených vysmátých hipíků, co si hodlají dát k obědu pár kedluben.
Na své oblíbené školní fotce sedím úplně vepředu a mám na sobě zděděné zelené šaty po sestřence. Protože na nich byl nápis Kenvelo, připadala jsem si hrozně trendy. Tedy aspoň do té míry, jak jsem tomu slovu tehdy rozuměla. Inu, jak už jsem naznačovala, učitelka byla tak trochu zvláštní. Dodneška nevím, jestli to bylo dobře nebo špatně. Měla odpor k zavedenému posedávání na lavičkách, a proto jsme se v těch naškrobených (nebo pomačkaných) šatičkách krčili na pozemcích školy ve vlhké trávě. To potom všechny zbývající šaty přešly do té druhé fáze.
Jak jsem tam tak dřepěla, napůl záviděla několika šťastlivcům, kteří mohli zůstat stát a nemuseli balancovat, aby udrželi rovnováhu, částečně pyšná, že jsem hlavní hvězda fotky.
To jsem tedy opravdu byla, protože jak jsem tak hluboce uvažovala, vytvořil se mi na tváři skutečně poprvé výraz té pověstné kedlubny. Cvak cvak.
Bohužel pro nás, ptáček nakonec nevyletěl. Myslím, že to jednoznačně patří na seznam dětských zklamání, když už ne váš, aspoň tedy můj - ve fotoaparátu se nenacházel žádný ptáček.
Ani ten sýr jsme nedostali.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama